Бухарест (Румунія) - все про місто, пам'ятки та фото Бухареста (2024)

Автор Мандри-клуб На читання 7 хв Переглядів 2к. Коментарі 0 Опубліковано Оновлено

Бухарест — детальна інформація про місто з фото. Головні визначні пам’ятки Бухареста з описом, путівники та карти.

Зміст

  1. Місто Бухарест (Румунія)
  2. Географія та клімат
  3. Практична інформація
  4. Історія та цікаві факти
  5. Як дістатися
  6. Шопінг і покупки
  7. Їжа та напої
  8. Пам’ятки

Місто Бухарест (Румунія)

Бухарест (рум.București) — столиця і найбільше місто Румунії. Розташований на південному сході країни та є її найважливішим промисловим, економічним і комерційним центром. Бухарест — це місто з багатою історією і різноманітною архітектурою, яке в минулому часто називали “маленьким Парижем“. Зараз столиця Румунії динамічно розвивається, змінюючи свій вигляд в сторону сучасності, але зберігає унікальну ідентичність.

Бухарест відомий цікавим злиттям різних архітектурних стилів і пам’ятників історії: від середньовічних споруд і старовинних церков до неокласичних особняків і монументальних будівель епохи соціалізму. Це чарівне місто мальовничих парків, чудових музеїв і чудових культурних подій, який є символом сучасної Румунії.

Географія та клімат

Бухарест розташований в південно-східній частині Румунії в центрі Нижньодунайської низовини. Місто знаходиться на річці Димбовіца приблизно в 50 км від Дунаю. Бухарест побудований на невисоких пагорбах (зазвичай виділяють 7 основних пагорбів за аналогією з Римом) і з півночі обмежений ланцюжком озер. Місто має помірний клімат з жарким літом і прохолодною (часто сніжною) зимою.

Практична інформація

  • Населення — понад 1.8 млн осіб (за оцінкою понад 2 млн осіб). Бухарест є шостим містом в ЄС за чисельністю населення, поступаючись тільки Лондону, Берліну, Мадриду, Риму і Парижу.
  • Площа – 238 км².
  • Мова — румунська.
  • Валюта — лей.
  • Час – UTC + 2, влітку + 3.
  • Бухарест має одну з найбільш розгалужених систем громадського транспорту в Європі, яка є трохи заплутаною.
  • Місто має чотири лінії метро, а також трамваї, тролейбуси та автобуси.
  • Кращий час відвідування Бухареста період з травня по вересень.

Карта готелів

Історія та цікаві факти

Перші поселення на місці сучасного Бухареста були засновані ще в античності племенами даків. У ранньому Середньовіччі тут розташовувалося кілька слов’янських сіл. Перші згадки про Бухарест датуються 1459 роком. Місто згадується як резиденція влашського князя Влада Цепеша. Пізніше тут став розміщуватися весь княжий двір. В кінці 16 століття Бухарест був спалений турками.

Назва столиці Румунії утворена від румунського слова Bucurie, що означає “Радість”. Також є припущення, що назва “Бухарест” утворено від дакійського (албанського) слова bukur, яке перекладається як “красивий”.

В кінці 17 століття Бухарест стає столицею Валахії. У 18 столітті місто кілька разів було зайняте турецькими, російськими та австрійськими військами. У 1859 році Бухарест стає столицею об’єднаної Румунії. У період Першої світової війни місто було зайняте німецькими військами. Після цього столиця Румунії була перенесена в Ясси. Під час Другої світової війни Бухарест був знову окупований німецькими військами та звільнений в 1944 році в ході народного повстання. У 1977 році місто постраждало від сильного землетрусу.

Як дістатися

Бухарест (Румунія) - все про місто, пам'ятки та фото Бухареста (3)

Бухарест є одним з найбільших транспортних вузлів Південно-Східної Європи. До столиці Румунії можна дістатися на великій кількості дешевих рейсів з міст Італії, Іспанії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Туреччини, Австрії. Бухарест також пов’язаний прямими щоденними поїздами зі Стамбулом, Будапештом, Віднем, Венецією, Салоніками, Москвою, Києвом та автобусним сполученням з містами Сербії, Болгарії, Молдови, Туреччини, Греції.

Шопінг і покупки

Численні магазини та брендові бутіки зосереджені вздовж головного бульвару від Piaţa Romană до Piaţa Unirii, а також на невеликих вулицях, прилеглих до цього району. Багато магазинів можна знайти в районі Calea Victoriei та Calea Dorobanţilor.

Торгові центри Бухареста:

  • AFI Palace Cotroceni, Bulevardul Vasile Milea 4.
  • Unirea Shopping Center, Piaţa Unirii.
  • Plaza Romania, Bd. Timişoara nr. 26.
  • Bucharest Mall, Calea Vitan 55-59.
  • Promenada, Calea Floreasca 246B.
  • Sun Plaza, Calea Vacaresti, No. 391.
  • Băneasa, Soseaua București-Ploiești 42D.

Їжа та напої

Бухарест славиться своєю гастрономією від дешевих закусочних до дорогих ресторанів. Найпопулярнішим фастфудом є Shaorma. Крім румунської кухні представлена також азіатська (китайська, японська), італійська, французька і турецька.

Традиційні страви румунської кухні:

  • langoşi – гаряче тісто з начинкою з сиру.
  • saratele – солоні палички.
  • zacusca – не вимагає перекладу :).
  • cozonac – Різдвяний або великодній торт.
  • covrigi – гарячі кренделики з сіллю.
  • mici – смажене м’ясо (традиційні ковбаски) в соусі з кукурудзяною кашею.
  • mamaliga – кукурудзяна каша (аналог італійської поленти).
  • ciorba de burta – білий кислий суп з рубленого м’яса.
    tochitura – різновид рагу.
  • bulz – кукурудзяна каша з сиром, беконом і сметаною.
  • pasca – шоколадний або сирний пиріг.
  • ciorba taraneasca – суп, схожий на борщ.
  • gogoşi – пончик.
  • pandispan – торт з кислою вишнею.

Пам’ятки

Старе місто або по-румунськи Lipscani – найстаріша частина Бухареста, значно перебудована в період правління Чаушеску. Являє собою колекцію будівель різних історичних періодів від неокласичних особняків 19 століття до середньовічних руїн двору князів Валахії. Старе місто займає область між річкою Димбовіца на півдні, вулицями Calea Victoriei на заході, Calea Moşilor на сході та бульваром Regina Elisabeta на півночі. В останні десятиліття історичний центр Бухареста був значно відреставрований і має безліч чарівних старовинних вуличок.

Палац Парламенту — величезна будівля в неокласичному стилі, побудована під час правління Миколи Чаушеску. Цей архітектурний гігант є одним з головних символів Бухареста. Парламент — друга за величиною адміністративна споруда у світі (після Пентагону), яка містить понад 3000 приміщень і має площу понад 300 тисяч квадратних метрів. Він побудований з мармуру і сталі, тому вважається найважчою будівлею на планеті.

Будинок румунської філармонії — чудова неокласична будівля 19 століття, спроєктована французьким архітектором Альбертом Галлероном. Будівля нагадує давньогрецький храм з куполом висотою 41 метр і перистилем з шести іонічних колон. Філармонія має гарний інтер’єр з пофарбованими стелями з позолотою, каскадними балконами та гвинтовими мармуровими сходами.

Ставропольська Церква — красива релігійна споруда 18 століття з прекрасним поєднанням румунських і візантійських елементів. Це невелика будівля з химерними колонами колись була частиною монастиря. Церква є православною і містить красиві фрески та ікони.

Старий Княжий двір — руїни середньовічного двору князів Валахії, заснованого Владом Цепешем. Це споруда датується 15 – 16 століттями та протягом двох століть була місцем коронації румунських князів. Музей старого двору містить артефакти, знайдені під час археологічних розкопок.

Площа Революції — центральна площа Будапешта та один із символів сучасної Румунії.

Тріумфальна арка — гранітна споруда 1936 року, що замінила дерев’яну арку 1922 року, яка була присвячена румунським солдатам, які билися в Першій світовій війні.

Національний музей Димитрія Густі — унікальний етнографічний музей просто неба, заснований в 1936 році. Відображає традиційний спосіб життя Румунії та містить 300 різних споруд, включаючи селянські будинки, солом’яні сараї, рублені хатини, церкви, майстерні та млини.

Національний музей історії — чудовий музей, розташований в красивому неокласичному будинку колишньої румунської Пошти. Містить величезну кількість унікальних експонатів з історії Румунії від давнини до сучасності.

Російська церква — православна церква початку 20 століття, присвячена св. Миколі. Була побудована для російської діаспори під час правління імператора Миколи II.

Антимський монастир — діючий монастир, побудований між 1713 і 1715 роками.

Чару КьюБерн (Caru ‘ cu Bere) – чудова неоготична будівля з інтер’єром в стилі модерн, побудована в кінці 19 століття. У його стінах знаходиться один з найвідоміших ресторанів Бухареста.

Домниця Белаша — красива церква 19 століття, відома своєю винятковою акустикою, масляними картинами віденських художників, німецькими вітражі і мармуровими статуями.

Бухарест (Румунія) - все про місто, пам'ятки та фото Бухареста (2024)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Margart Wisoky

Last Updated:

Views: 6021

Rating: 4.8 / 5 (78 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Margart Wisoky

Birthday: 1993-05-13

Address: 2113 Abernathy Knoll, New Tamerafurt, CT 66893-2169

Phone: +25815234346805

Job: Central Developer

Hobby: Machining, Pottery, Rafting, Cosplaying, Jogging, Taekwondo, Scouting

Introduction: My name is Margart Wisoky, I am a gorgeous, shiny, successful, beautiful, adventurous, excited, pleasant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.